Letenky Emirates lacno z Viedne

lacné letenky Emirates a pravidlá pre batožinu v lietadle

Emirates

Online rezervácie leteniek Emirates z Viedne, stačí kliknúť

Emirates sú najväčšie aerolinky na celom Strednom Východe, pričom svoju hlavnú základňu majú na letisku v Dubaji v Spojených arabských emirátoch. Odtiaľ lietajú do takmer stovky svetových destinácií, pričom prevádzkujú aj štyri z najdlhších nonstop letov na svete.

K svojej prevádzke Emirates používajú 140 strojov od výrobcov Airbus a Boeing, pričom neuveriteľných 169 lietadiel už má spoločnosť objednaných.

Aerolinky Emirates sú vďaka vysokému štandardu kvality a pomerne nízkemu veku lietadiel považované za jednu z najlepších leteckých spoločností na svete. Cez to však nie sú a ani nechcú byť členom niektorého z leteckých zoskupení.

História

Letecká spoločnosť Emirates bola založená v roku 1985 potom, čo aerolinky Gulf Air postupne orezali svoje linky z Dubaja. Do začiatku im pomohla dubajská kráľovská rodina, ktorá im zapožičala dva použité Boeingy 727-200 a Pakistan International Airlines, ktoré Emirates prenajali lietadlo Boeing 737-300.

Spoločnosť sa stala zisková už za deväť mesiacov a vďaka pomerne veľkému dopytu pridávala nové a nové linky až do konca prvej polovice deveťdesiatych rokov. V tej dobe boli Emirates jedny z najviac rastúcich leteckých spoločností na svete.

Začiatok 21. Storočia bol v znamení ultradiaľkových letov, kedy boli postupne zavedené linky na východné i západné pobrežie USA, do Argentíny a do Austrálie. Jedná sa o jedny z najdlhších nonstop letov na svete.

Emirates sú známe vďaka svojej mladej letke, ktorá v priemere nie je stará ani 6 rokov. V júni 2010 mala spoločnosť k dispozícií 140 strojov Airbus a Boeing, pričom v tej dobe už mali uzatvorenú objednávku na neuveriteľných 169 lietadiel.

S Českou republikou nadviazali Emirates po prvý krát spojenie 1. júla 2010, kedy bola do prevádzky uvedená pravidelná linka z Prahy do Dubaja v Spojených arabských emirátoch.

Batožiny

Všetci cestujúci v ekonomickej triede si môžu priamo do lietadla priniesť jednu príručnú batožinu o maximálnej hmotnosti 7 kg a rozmeroch 55 cm x 38 cm x 20 cm. Pokiaľ nebude batožina spĺňať tieto podmienky, bude vybraný poplatok v prepočte asi 300 Kč a batožinu a bude brané ako odbavované.

Čo sa týka odbavovaných batožín je spoločnosť Emirates jednou z najmenej reštriktívnych na svete. Cestujúcim v ekonomickej triede umožňuje prepravovať kufre o hmotnosti až 30 kg, pasažierom v triede business až 40 kg a cestujúci v prvej triede si môžu zabaliť až 50 kilogramovú batožinu. Je však nutné mať na pamäti, že v žiadnom prípade nie je možné, aby jeden kus batožiny vážil viac ako 32 kg.

Vernostný program

Pre svojich pravidelných cestujúcich Emirates prevádzkujú vernostný program Skywards. Princíp spočíva v zbieraní míľ za absolvovanie letu so spoločnosťou Emirates, využívanie služieb od partnerov týchto aeroliniek a v prípade záujmu je možné si míle aj dokúpiť.

Všetci členovia programu sú automaticky rozčlenení do troch úrovní práve v závislosti na počte míľ na ich konte:

 • Skywards Blue je pridelená všetkým novoregistrovaným členom programu a na rozdiel od iných vernostných programov poskytuje zaujímavé výhody. Cestujúci si tak môžu napríklad vopred zarezervovať svoje miesta v lietadle alebo majú prednosť v prípade zápisu na čakaciu listinu.
 • Úroveň Skywords Silver pasažier dosiahne po nazbieraní 25 000 míľ v priebehu jedného roka. Zahŕňa všetky výhody z úrovne Blue a navyše aj právo na prednostné odbavenie, vyšší limit batožín, prístup do letiskového salónika v Dubaji a bonus 25 % za odlietané míle.
 • Najvyššou úrovňou vernostného programu je Skywords Gold, pre jej dosiahnutie je nutné na konto nazbierať 50 000 míľ. Odmenou vám budú všetky výhody predchádzajúcich dvoch úrovní plus 50% bonus za odlietané míle, prednostné odbavenie batožiny, garancia miesta v lietadle pri nových rezervácií – a to aj v prípade zaplneného letu, osobný asistent a prístup do všetkých letiskových salónikov Emirates na celom svete.
 • Platnosť všetkých úrovní je jeden rok a pre ich udržanie je v priebehu roka povinné opäť nazbierať potrebný počet míľ.
 • Možnosti platby

  Za letenky od spoločnosti Emirates je možné platiť nasledujúcimi spôsobmi:

  • kreditná karta (Visa, MasterCard, Diners Club a American Express)
  • debetná karta (Maestro a Carte Bleue)
  • PayPal (len v prípade, kedy je účtovaná čiastka v eurách či britských librách)
  • úhradou osobne v kanceláriách Emirates
  • prevod pomocou Western Union
  • bankový prevod

  Cestovanie s malými deťmi

  Aerolinky Emirates majú na cestách jeden z najlepších prístupov k deťom. Ten je poznať ešte pred začiatkom samotnej cesty, lebo rodinám s deťmi je automaticky udelené právo prednostného nástupu do lietadla.

  Kojenci môžu byť navyše, po predošlej dohode, usadení do bezpečných a pohodlných autosedačiek. K dispozícií sú im na palube aj vankúše, deky a na toaletách aj prebaľovací pult. Perfektný servis je poznať aj v možnosti objednať dieťaťu na let špeciálnu stravu určenú pre kojencov. V prípade záujmu je posádka lietadla pripravená tiež ohriať aj stravu, ktorú ste si pre bábätko priniesli so sebou.

  Emirates ponúkajú aj službu doprovod samostatne cestujúceho dieťaťa, kedy sa oň postará špeciálne vyškolený personál, a to už od okamihu odbavenia na letisku. Služba je k dispozícii pre deti vo veku od 5 do 12 rokov, avšak je o ňu potrebné požiadať s časovým predstihom.

  S deťmi sa viaže aj jedna veľmi zaujímavá a neobvyklá služba aeroliniek Emirates. Pokiaľ má váš potomok narodeniny práve v deň letu s touto leteckou spoločnosťou, je možné mu objednať narodeninovú tortu, ktorú mu s gratuláciami prinesie priamo posádka lietadla.

  Cestujúci s deťmi si môžu navyše priniesť jednu odbavovanú batožinu s najvyššou prípustnou hmotnosťou 10 kg. Rozmery tejto batožiny nesmú prekročiť 55 cm x 38 cm x 20 cm. Do kabíny je navyše možné si priniesť buď jednu taštičku na detskú stravu, prípadne jeden plne skladací detský kočík.

  Ako ušetriť

  Aerolinky Emirates prinášajú veľmi zaujímavú zľavu pre turistov smerujúcich do Dubaja. Poplatok za žiadosť o vízum je totiž u cestujúcich s Emirates nižší o viac ako 2 000 Kč. S touto čiastkou počítajte už pri rezervácií leteniek – mnohokrát totiž vyjde drahšia letenka s vízom od Emirates lacnejšie, než na prvý pohľad lacná letenka, ktorú však preplatíte žiadosťou o vízum.


  Vaše skúsenosti z lietadiel Emirates

  Napíšte skúsenosti s Emirates

  názorů: 3 to “Emirates”

  1. Jan Varga
   Říjen 31st, 2012 @ 16:00

   Maximalna spokojnot a prijemny personal sdobrym servisom ak mame moznost rady vyuzivame ich sluzby

  2. j.madzin
   Únor 4th, 2013 @ 5:44

   Na linke Londyn Dubaj Singapur nasadene kvalitne A380,vyborny personal,proste plna spokojnost.Verime s manzelkou,ze ich sluzby budeme vyuzivat aj v buducnosti.

  3. krizoj
   Únor 19th, 2013 @ 21:45

   maximalna spokojnost,super personal ,super let
  Spriaznené stránky